| Shontellle a întrebat:

de la un timp a inceput sa ma doara in partea dreapta jos, asa o durere seaca dar nu in fiecare moment ci asa pe dati. Credeti ca ar putea fi din cauza stopului? pentru ca trebuie sa-mi vina. Va rog, raspuns cat mai urgent pentru ca mi-e frica sa nu am cumva apendicitastraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kati3mary a răspuns:

Daca zici "durere seaca",adica durere surda,e exact cum ai gandit; dar daca te inteapa,sau te doare in orice fel,si iti amorteste si piciorul drept, e apendicita. Eu ma rog sa nu fie a doua varianta, desi nu e mare lucru. Sper sa te faci bine, si daca nu, fugi la doctorwinking

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ai nevoie de un consult medical, de o ecografie abdominala.e greu de spus online care e cauza durerii tale. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Şi pe mine m-a durut în partea dreaptă jos, mă durea şi capul, aveam şi stări de greaţă.
Eram foarte stresată şi speriată să nu am apendicită.
Am fost la medic, mi-am luat sânge, şi după cum ştii, analizele îţi spun dacă ai vreo infecţie sau nu, şi din fericire, nu am absolut nimic.
Nu îmi pot explica ce am avut în zilele acelea însă sunt bucuroasă că mi-a trecut.
Sper că va fi la fel şi în cazul tău.

Sănătate şi numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil,dar poate fii si din cauza apendicitei.
Ar fii bine daca ai merge la un control medical.
Te pup!

| Shontellle explică:

Da,dar la mine nu au aparut varsaturile deci nu cred ca e apendicita. Doamne fereste, ca mi-e foarte frica sper sa-mi trreaca!

| Alexnoname a răspuns:

S-ar putea sa ai apendicita. daca ai, statul meu este sa-ti mentii calmul, nu este asa de rau pe cat pare. stiu asta pentru ca am trecut si eu prin asa ceva. Iti urez insanatosire grabnica! sper sa aflii ce ai!winking