| civicHD a întrebat:

de o saptamana ma tot doare stomacul. Faza este ca nu am probleme cu starea de greata sau probleme cu mancarea.Ma simt normal si mananc la fel ca inainte(nu manac la fast food) doar ca ma jeneaza stomacul.Nu pot sa spun ca ma doare ingrozitor, doar ca ma jeneaza putin.
ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Problema persista deja de o saptamana, este un aliment pe care il consumi zilnic, ce ar putea provoca aceasta stare de discomfort?

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic poate fi o gastrită să nu zicem un început de ulcer.
Pentru jenă poți lua un omez pe zi până ajungi la medic.

| ema_2625 a răspuns:

Poate nu s-a digerat bine mancarea, ai spasme, ai mancat ceva ce nu iti face bine. Daca mai persista consulta medicul.

| m00n a răspuns:

Inceput de gastrita probabil.Mananca paine prajita, iaurt, nu manca multe proteine(carne)si nici fructe acide...si odihneste-te. Daca vrei ceva mai rapid, ia Omez vreo sapt, max o luna pentru dureri puternice-una pe zi.Eu asa am facut