| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp ma simt foarte rau.Sa va spun mai exact ce am.cand ma trezesc ma doare capul ingrozitor, ametesc.Simt ca ma sufoc noaptea, pur si simplu nu mai am aer.Am fost internata in februarie vreo 4 zile. mi-am facut analize, am luat tratament. Mi s`a zis ca am facut criza colica si trebuie sa tin regim.Sa nu mai consum produse fast food, sa beau multe ceaiuri, sa manac pepene, si sucurile cu acid sa le evit deoarece mi-au gasit nisip la rinichi.Eu nu prea am ascultat sfaturile doctorului.Ba chiar am facut exact invers.Acum ma inteapa in piept. Din ce cauza?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dr. Sanatate. a răspuns:

Buna ziua.

Am citit ce ai scris mai sus. Am multe cazuri de adolescenti cu problema asta!
De ce nu ma mira?
Trebuia sa asculti sfaturile medicului!
Daca ai criza colica, adica daca te doare bila, i-a un Colebil.
Bea multe ceaiuri, de data asta sa incepi un regim.
Un regim de citrice, ar fi foarte eficient!
Fara fast-food! Ocazional poti, dar in exces, nu!

Sanatate!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mergi din nou la medic, spune-i sincer ca n-ai respectat dieta.

| Daria a răspuns:

Sincer, noi nu avem de unde sa stim ce diagnostic ai tu, si din ce cauza ai fost internata in februarie.
Sa consulti un doctor e cea mai buna solutie.:*

| ramitzu a răspuns:

Stii, eu te-as intreba daca ti-ai facut printre analizele acelea si cateva pentru ''glanda tiroida", adica TSH, FT4. Daca simti cate sufoci poate fi o cauza si tiroide sau daca ai incercat de curand sa tii o cura de slabire de la tine putere, e posibil ca sa fi facut o cadere de iod, ceea ce a declansat putin tiroida, Ea da de obicei ameteli si probleme de respiratie.Eu zic ca e bine sa iei in calcul si aceasta varianta. Sper sa-ti fi fost si eu un pic de folos! Sanatate multa si sper sa ma anunti si pe mine ce a fost de fapt! Pupici!

| mih1990 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi:*acum sunt in Italia cand am sa ajung in Romania voi trece pe la doctor.desi nu stiu pe cine sa mai cred.toti umbla dupa bani si nu fac nimic calumea

| mih1990 a răspuns:

Asa am sa facstraight face. am luat`o in gluma dar imi e din ce in ce mai rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma simteam rau. avem febra 40straight facema durea burta ameteam nici in fund nu puteam sa stau.am fost la un spital mi s`a zis ca am facut criza colica.am luat tratament 4zile. mi-a scazut temperatura dar tot ma simteam rau.am fost la alt spital.Nici nu ma controlat doctorul doar mi-a pus mana pe burta si voia sa ma opereze de apendicita. Apoi am fost in Galati la spital la triaje. ma controlat un doctor a zis ca nu e de el sunt doar racita la burta.
pana la urma m`a internat. am facut analize ecograf.la rinichiu stang am nisip, in gat am avut puroi si daca vreau sa fac copii sa am grija de mine ca sunt racita jos si am sub greutatea normalastraight face. pana la urma am fost in 3spitale si mi s`au zis lucruri total diferitestraight face

| denisa_4116 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine cred ca ar trebui sa te internezi in spital nu vreau sa te speri dar este pentru binele tau. Spunele parintilor tai sa te duc sa te internezi problemele astea sunt grave. Suces