| Zuzzy05 a întrebat:

De vreo 3 zile ma dor sanii.Am 16 ani si 5 luni, nu am intretinut relatii sexuale pana acum si menstruatia trebuie sa-mi vina peste o saptamana si ceva. Pana acum nici inainte de menstruatie nu ma dureau sanii, doar burta(rareori). Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeamaria97 a răspuns:

Femeile cu sanii mari pot avea dureri nonciclice cauzate de marimea sanilor. Acest tip de disconfort este de obicei insoţit de dureri de gat, umar si spate. Iar daca nu ai sanii mari inseamna ca ( virgula ) cresc!happy

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste dureri de sâni pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!
Este posibil ca menstra să vină mai devreme cu câteva zile.
Iar simptomele premenstruale se pot modifica ca aspect/manifestare/intensitate...

Dar, aceste dureri se pot datora şi faptului că îţi cresc sânii ( se dezvoltă )...

Toate cele bune.

| Zuzzy05 explică (pentru bursuc001):

Da,e posibil sa imi vina mai repede pentru ca nu mi s-a regulat menstruatia, dar de obicei imi vine intre 10 si 15.Probabil ma dor pentru ca imi cresc sanii. Iti multumesc frumos pentru raspuns!

| bursuc001 a răspuns (pentru Zuzzy05):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pot fii simptome premenstruale.
Te pup!

| Zuzzy05 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns, si eu te pup!

| Cr7adi a răspuns:

Ar trebui sa te masturbezi

| Bmk_Älex_1992 a răspuns:

Ce vagaboanta.; o

| Zuzzy05 explică (pentru Bmk_Älex_1992):

Intrebarea mea nu a fost pusa la misto, ca sa jignesti tu! Daca nu ai avut un raspuns favorabil pentru problema mea, nu era nevoie sa dai raspunsul asta.