| HelloKitty20 a întrebat:

happy. E adevarat ca atunci cand sughiti si zici numele la o persoana si se opreste, acea persoana se gandeste la tine? Am auzit si eu de la cineva dar nu cred ca e adevarat:d.Mersi:*/Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ButBut a răspuns:

NeehappyAsta ne spun numai batraniciile care sunt pline de superstitii.Tu sughiti, deoarece din greseala ai luat o gura de aer prea mare ce ti-a format un gol in stomacel.La fel este si la mancare.Ca sa iti treaca am cateva recomandari:
-Bea apa.
-Inspira adanc, si opreste-ti respiratia pentru aproximativ 20 de secunde.
-Inspira pe nas si expira pe gura, dar fa-o incet, fara graba si stres.Repeta asta de aprox. 10 ori.

Una din astea trebuie sa functionezehappyCel putin la mine a functionathappy
O seara frumoasa:*

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.e o superstitie tampita ...la fel ca mai toate celalalte...

| NoNameJunior a răspuns:

Nu este adevarat.este doar o superstitie.

| PetreConstanta a răspuns:

Superstitii

| ButBut a răspuns:

Multumesc de apreciere!happyDaca nu mi s-ar fi intamplat sa sughit asa de des, probabil ca nu as fi primit funditahappyGlumesc, desigur.

O seara frumoasa.

| loveyouschatz a răspuns:

La mine merge love struck bafta si tie funda?

| Gizăz a răspuns:

Iar de fiecare dată când cineva se bese un diavol își primește coarnele.

| PinkDea a răspuns:

Nu prea cred ca e adevarat e doar o coincidenta
Sughiti din cauza ca ai o contracţie bruscă, involuntară şi spasmodică a a musculaturii inspiratorii, în special a diafragmului, care oprește fluxul de aer și produce un sunet caracteristic.

| vladsoare a răspuns:

E o chestie din batrani. Nu a demonstrat nimeni asa ceva! Nu e ceva ce tine de stiinta ci doar pur speculatii

| Alexutza12 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat!happy
sper ca te-am ajutat!hee hee

| Adi4debbie a răspuns:

Si la mine lucreaza cam de fiecare data cand m-am gandit eu cine ma pomeneste s-a oprit

| Typica a răspuns:

Ai dreptate.Se gandeste.la.tine ba pros tilor.k asa am patit si eu se gandea.la mine si dintr-o odata nu dintr-o data dupa.6 minute cand s-a gandit la mine am inceput sa sughit! nu e o superstitie VanillaZucker are dreptate BRAVO