| GulDan a întrebat:

E adevarat ca daca sughiti inseamna ca vorbeste cineva despre tine?laughing

29 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu am mai sughitat de 2 ani....chiar asa de forever alone sunt?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu sughit imediat cum prind o gura de aer rece, cum beau ceva rece sau cand mi-e frig. happy

| dana_9056 a răspuns:

Normal... ca da laughing))

| alexthebest2000 a răspuns:

Eu nu cred aceste chestii. De cele mai multe ori sughiti doar daca mananci nemestecat. Dar tu deja stiai asta straight face.

| Lizzu a răspuns:

laughing
Asa SE CREDE.

Dar realitatea e alta.
Iar cand cineva iti dezvaluie ca se gandea la tine tocmai in momentul cand tu ai sughitat, cred ca este doar o coincidenta, asta in ciuda faptului cum ca nu exista coincidentehee hee

| WhatheWow a răspuns:

Păi e o formă de apărare a organismului; tu cum crezi că se poate lepăda de vorbele rele? Prin sughițuri bineînțeles. happy

| Exilee a răspuns:

Nu. Astea sunt doar superstitii care indobitocesc lumea.

| Crucified a răspuns:

Nu

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Este o superstiţie, evident că nu e adevărată.
Numai Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te iubeste.

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai la dragoste ți-e mintea! surprise

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Asa o maschez euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insemna ca stiu ce am de facut ca sa ma vorbeasca lumea.Bere pe stomacul gol, sau nemancat o jumatate de zi si apoi servesc ceva condimentat.
Azi n-am mancat nimic, iau un ardei iute, hai bafiti-ma!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si chiar cred ca o sa te doara undeva de data asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca nu l-am luat, daca tu ai avut experiente de genu, o sa ma opresc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este doar o superstitie, nu-i adevarat.
Te pup!

| inconscient a răspuns:

Nuuu! Mamarea ma pune sa zic si eu nume la intamplare ca sa-mi treaca! Cand eram mica faceam asa si dupa trei sferturi de ora de pomenit tot satu' imi trecea! N-are legatura! laughing
Sughitul este o contractie brusca, involuntara şi spasmodica a musculaturii inspiratorii, in special a diafragmului, care opreste fluxul de aer si produce un sunet caracteristic...
Trece cu apa!

Răspuns utilizator avertizat
| KateMiddleton a răspuns:

Nu,se spune ca daca pomenesti toti care pot vorbi despre tine iti trece.Prostii! Probabil te ajuta ca sa-ti treaca timpul mai repede in timpul sughitatului!

| Apocaliptic a răspuns:

Este o superstitie si nici macar una cat de cat logica.

| FabianelSHAF a răspuns:

Nu e doar o superstitie
!

| XTreme00 a răspuns:

Ce prostie.Esti superstitios.Ca si cum ai zice ca Mos Craciun are pijamale albastre.

| bumtzbumtz a răspuns:

E,o superstitie pentru copiii mici.

| RubikSD a răspuns:

E un mit, o superstitie din popor.

Răspuns utilizator avertizat
| Nimixpecial a răspuns:

Traim in Romania, tara unde calculele economice se fac dupa cum te mananca mana, nu ma mira astfel de intrebari.

| FadeToMetallica a răspuns:

NU

| iuliaa9974 a răspuns:

Da mă, te vorbește de rău. Știu eu sigur, că mi-a zis mamaia.