| FoxWitch46 a întrebat:

E adevarat ca daca ai dermatita seboreica nu mai scapi o viata de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MyObsessionStaPeContulAstaOLuna a răspuns:

Hei.Ba da, scapi dar există un tratament anume.
Şampoane ce conţin gudron sau creme pentru scalp ce conţin cortizon. Pentru a putea aplica medicaţia pe scalp, părul trebuie împărţit în şuviţe şi unguentul sau loţiunea trebuie aplicată viguros, prin frecare la nivelul pielii scalpului.Sau mai poţi folosi steroizi aplicaţi topic la nivelul altor zone afectate.Bine,ăsta este tratamentul medicamentos dacă vrei cel fără dă-mi mesaj privat.

| CremaDermatita a răspuns:

Buna as dori sa te ajut, tocmai m-am intors din strainatate, si eu am fost rapus de aceasta malarie sa zicem..de cativa ani si cu ajutorul unei creme..am reusit sa tin tot absolut sub control.

In Germania am vorbit cu N persoane despre astea cu foarte multe persoane specializate si am reusit sa fac impreuna cu ei un program extraordinar care nu te va lasa balta nici acum si nici peste 10 ani.

Chiar se poate tine sub control si se merita, daca doresti mai multe informatii te rog da-mi un email pe : cremadermatita@yahoo.com

SE POATE SE POATE!

Din pacate este adevarat nu este o boala 100% tratabila dar se poate tine in frau cu foarte mult usurinta si cu costuri financiare zic eu reduse trebuie doar sa stii anumite lucruri si impreuna cu un program bun se poate tine in frau toata viata fara ca sa erupa nici macar o singura data.

Dami voie sa iti redau viata inapoi, sa poti merge linistit pe strada fara pete pe fata fara scuame mancarimi usturimi si fara rusine...se poate trebuie doar sa stii cum.

Astept emailul tau