| Nutella123456789 a întrebat:

Buna TPU. E normal ca in timp ce esti pe stop sa te doara burta si sa iti fie greata.Pana acum nu m-am simtit rau cand am fost pe stopsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este foarte posibil. Dacă până acum nu ai avut un astfel de disconfort, acum înseamnă că ești răcită. Bea ceai cald de mușețel cu crețișoară.
Sănătate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Durerea de burta din timpul menstruatiei se numeste dismenoree si este insotita de de obicei si de greturi si cefalee( durere de cap). Poti incerca antialgice de tipul Algocalminului si un antispastic( No Spa tablete) cate o tableta din fiecare, de 3 ori pe zi, dupa mesele principale.

| xxdd a răspuns:

La mine e groaznic. nu numai ca mi se intampla asa, dar ma ia rau de tot. Atunci :-& mult si mai si lesin...
Mi-e foarte rau straight face

| Nutella123456789 explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*

| Nutella123456789 explică:

Eu am 15 anihappy

| Ana94 a răspuns:

Pe mine ma doare burta tot timpul cand sunt pe stop.In primele 2 zile, cam asa ii mai rau, pe urma ma lasa. Dar ma doare si inainte sa-mi vina.

| selena_5281 a răspuns:

De obicei si eu patesc asa.
am niste dureri groaznice ca nu ma pot da jos din pat.
sau mi'e greata.
deci cred ca e destul de normal

| MaDyXa a răspuns:

Da este absolut normal la orice fata. Uneori ai dureri uneori nu

| Dyana91 a răspuns:

E normal. Uneori se intampla sa te doara alteori nu. Daca te doare burta pune un bidon de apa calda pe burta. Acesta va calma durerea. De evitat bauturile alcoolice in acea perioada

| diana_1426 a răspuns:

love struck:X cati ani ai