| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Este normal ca pe timpul menstruatiei sa am ameteala? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da. Ca sa eviti/ minimizezi starea ia suplimente de calciu inainte de venirea menstruatiei si hidrateaza-te corespunzator.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,da,la fel cum e normal sa ai si dureri abdominale mai puternice sau mai putin puternice.Sunt stari normale, pe care le are orice adolescenta in perioada menstruatiei. Poti, de asemenea, sa fii ceva mai nervoasa si sa ai dureri de caphappy.

| domino002 a răspuns:

Da e ceva normal, si mie mi se mai intampla.