| dumy_1885 a întrebat:

Draga TPU, este normal ca in timpul menstruatiei sa fiti racit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Nu prea este normal. Eu, fiind in al doilea an de menstruatie, am patit si eu o data sa fiu racita (tuse, stranuturi, dureri de cap, etc) si e foarte rau.
De exemplu' eu sunt racita in momentul de fata si trebuie sa imi vina menstruatia si ma doare mai tare burta. laughing
Oricum daca se repeta sa fi racita in timpul menstruatiei du-te la medicul de familie sau ginecolog. happy

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Şi dacă TPU e băiat şi nu are menstruaţie?
Hmm.

Ţi se întâmplă întotdeauna când ai ciclu să fii răcită?
Teoretic nu e normal. Sunt normale schimbările şi oscilările emoţionale, hai poate că te mai doare ici-colo (abdomen, cap, etc). Dar să fii non-stop răcită tocmai în acea perioadă nu e tocmai ok happy
Ar trebui să consulţi măcar medicul de familie.

| Raluu a răspuns:

Se poatelaughing nu e nimic neobisnuit

| pedobear a răspuns:

Da. E anormal daca in timp ce esti racit sa ai menstruatie.