| Mihaelutza97 a întrebat:

Eu am 14 ani, inaltimea de 1.68 si 43 kg. Mananc foarte mult, si, desi incerc sa ma ingras, organismul meu nu vrea. Ce ar trebui sa mananc, sau ce sa fac ca sa ma ingras?
Dau funda celui ce imi da cel mai bun program eficient si sanatos pentru a ma ingrasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine ar fi sa consulti un nutritionist si macar sti ca vei urma un regim cu care sigur te vei ingrasa, eu ti-as spune sa iei vitamine si sa mananci mai mult dar asta nu-i suficient

| Gabriela1313 a răspuns:

Buna Mihaela, eu sunt in aceeasi situatie ca tine. Am fost la medic si am intrebat ce sa fac sa ma ingras dar mi s-a spus ca nu am ce sa fac. Asa cum unii copii sunt obezi si nu reusesc sa slabeasca noi suntem mai slabe. Unele schimbari vor aparea poate mai tarziu datorita dezvoltarii corpului dar acum ceea ce poti face e sa ai o dieta normala fara sa exagerezi cu mancarea incercand sa te ingrasi (pentru ca am incercat si eu si nu merge ). Multumestei Domnului ca nu esti grasa. Asta e mult mai rau.

| bihhter a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un nutritionist, care iti va face un program cu ce va trebui sa mananci.happyAm o prietena care a fost si s-a ingrasat 3 kg intr-o saptamana. Dupa 2 luni, de la 35 kg a ajuns la 55.