| Mariathegirl a întrebat:

Eu am aproape 10 ani si 1.57 inaltime(sunt fata).Mi se pare ca sunt prea inalta...e o inaltime normala pentru varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marina2004 a răspuns:

Si sunt cu 2 ani mai mare decat tine si am si eu 1, 57.Este normal ca la varsta ta sa ia 1, 57.
P.S=nu conteaza inaltimea

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cam mult, daca nu te dor oasele de la o crestere asa rapida zi mersi. Iti trebuie o alimentatie aleasa mai atent macar sa nu arati ca o sfoara care sta in picioare ( cunosc eu cazuri ) sau sa nu fii prea grasa. In rest ce e dat de Dzeu primesti cu placere.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Este destul de normal.Eu am 12 ani si 1, 70 si ma simt ok. Bucura-te ca nu esti prea mica de statura.

| ƘЭлT a răspuns:

Fetele se schimba daca pot sa zic asa mai repede decat baietii adica e normal.

| DevilNight01 a răspuns:

Fie care are personalitatea lui mai mic mai mare... Orice persoana are inaltimea lui de la un motiv deci daca ai inaltimea asta e ca asa iti vine bine (dar daca chiar vrei sa iti raspund la intrebarea ta da esti cam mare)