| Ada_2475 a întrebat:

Buna daca ai 1.57 inaltime 10 ani si 55kg esti grasa? Cate kg ar trebui sa ai la acesta varsta si inaltime

Răspuns Câştigător
| vladucu a răspuns:

Ar trebui sa ai 47 de kg si ai arata ca un fotomodel dar inceara un 50 de kg s ti-ar sta chiar bine da find in cretere trebuie sa fai putin sport si o dieta care nu este grea dar tine de niste aspecte importante cum ar fara dulciuri, cisuri cartofi, banane mult ai putia paine cat iti incape in pumn (vorbesc serios) si la garnituri de ex. piure ara untura pe cartof iar carne mananca normal dar mai putin seara si incearca DUPA masa 15-20 abdomene si daca te ti o luna ajungi si la 47 kg.

14 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna ar trebui sa ai 45-47kg.Numai bine.

| Ariia a răspuns:

Angel de fapt ar trebui sa aiba intre 30-40 de kg

| AnGeL a răspuns:

Orice inaltime ai avea
nu e bine ca la 10 ani sa ai 55 de kg
ar trebui sa ai intre 40 si 50

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Pt. aceasta inaltime nu e ok.10 kg sunt in plus.Cateva ore pe saptamana. la sala s-ar putea sa ajute.

| alexandra199711812 a răspuns:

Nu esti grasa chiar deloc, dar recomandat de doctori ( carti, reviste) este sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.hee hee

| Andreea114820 a răspuns:

Nu, nu esti grasa! Asa cum esti tu e numai bine, sora mea are 15 ani si 1.65 inaltime si are 50 de kg! straight face Deci, ea ar trebui sa aiba cam 60 si... pup

| Tania_9268 a răspuns:

La varsta ta esti si inalta si grasa. Poate asa este corpul tau.esti in crestere.te dezvolti.te ingrasi.nu trebuie sa iti faci prea mari probleme... daca ai ambitie mai incolo peste 2-3 ani poti slabi linistita...dar de ingrasat pana atunci nu prea e recomandat. dupa o sa pui cantitati cam mari pe tine.Pentru a te mentine.macar minimul de a manca sanatos ar fi ok, daca sport nu faci. Eu am 14 ani 1.60 si 55 kg si vreau sa zic ca am putina burtica happy

| addicting a răspuns:

Cam da,poti face niste analize sa vezi totusi daca te ingrasi dintr-o anumita cauza,daca nu ai nimic,inseamna ca ai un program incarcat,mananci gras si sari peste orele la care ar trebui sa mananci, multe dulciuri presupun...
Am dreptate? Daca nu, cel mai bine e sa faci niste analize sa vezi daca nu e ceva ereditar.
Eu am 1.69, am 49-50 kg(la 15 ani jum), insa ma simt ff bine asa chiar daca sunt destul de slaba.Si totusi mananc si legume si carne si dulciuri.Fiecare cu metabolismul lui.In timp oricum o sa ma ingras...

| communistrat a răspuns:

Nu esti prea grasa

| Valentyno18 a răspuns:

Nu stiu sa iti spun exactbig grin.In schimb iti pot oferi o modalitate de calcul sa vezi greutatea ideala.
G=T-100-[(T-125)X0,5]
G=Greutatea
T=talia(inaltimea)

| biu5 a răspuns:

Eu am 9 ani(implinesc 10 pe 26 iunie)si am 1.41 si 31kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffooaa.fara suparare da' da... esti cam grasutza pentru varsta tha.ar trebui sa ai macar 50 avnd in vedere inaltimea tha.sau chiar 47... sper ca ti-am fost d ajutor >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,esti grasa.
La varsta si inaltimea asta ar trebui sa ai cam 40 de kg.
Slabesti asa:
- fa sport :du-te la sala,fa sport la scoala,fa inot etc.
- alimenteaza-te corect:nu prea sarat/nu prea dulce, nu chipsuri, sucuri etc.
- atentie la ore:nu manca dupa ora 6 seara.Ia doar 3 mese pe zi.
Succes.

| AlexUnder a răspuns:

Esti binisor esti cam grasa la virsta ta cea ce nu e bine dar ar mai trebui putine chile jos eu am 12 aproape si am 33kg uite aici diferenta eu is normal