| malexandra1234 a întrebat:

TPU! Eu am dintii putin in fata, dintii de sus.Nu vreau raspunsuri de genul du-te la stomatologie. Am fost si o sa mai merg, doar intreb asa, de curiozitate, sa stiu ce ma asteapta. Acest "defect" al meu este mostenit din partea tatalui meu.Credeti ca s-ar indrepta cu un aparat dentar de noapte? Ar fi necesare extractii din spate, ca sa aiba loc dintii sa mearga mai in spate? Si cam cat costa unul?
Funda celui mai complex si rapid raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexalexa2000 a răspuns:

Ți se pot îndrepta cu un aparat dentar.Și nu, nu o să necesite extracții.

4 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Cred ca depinde si de varsta... la copii se pot indrepta si cu aparat dentar, la adulti nu cred.

| Okkultist a răspuns:

Doar doctorul poate zice. Eu sa dau diagonostic pe tpu...eeeee... Cum te-asi intreba:,, Cum imi sta parul". desi nu am e un exemplu.
Deci.

| BenWilde a răspuns:

Daca ai fost si o sa mai mergi la stomatolog, de ce intrebi astfel de lucruri pe un site unde oamenii doar isi dau cu pararea, si nu intrebi doctorul?

| malexandra1234 explică (pentru BenWilde):

O sa intreb doctorul cand o sa merg. Pana atunci, am considerat ca nu e nicio problema daca intreb oamenii.