| Skridd a întrebat:

Buna TPU.Eu am doi papagali specia perus, si masculul si-a prins aripa in gratiile coliviei si eu i-am bagat-o la loc.De atunci tot zbiara si da din aripi se tavaleste la pamant.Ce sa fac?
Va rog din inima ii iubesc enorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Du-l la veterinar, i-ai rupt aripa.

| teocica a răspuns:

Du-l de urgeta la medicul veterinar urmeaza sfatul lui si ai grija ca aripa sa stea nemiscata de preferat sa ii legi aripa cu o fasa de corp ca sa nu si-o poata misca si da-i cu o crema ceva de galbenele sau de sanziene si du-te la farnacia de animale si i-ai niste vitami-ne care le picuri in apa

| ValiNicolae a răspuns:

Isi va reveni doar sa nu mai pui mana pe el timp de 7 zile(1 saptamana) si isi va reveni asa a patit si fetita mea(perusul meu)!