| Skridd a întrebat:

Am un papagal specia perus, si-a prins aripa si piciorul intre gratiile coliviei si apoi s-a dezblochat si de atunci tot la pamant sta si il doare piciorul..Isi va reveni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Bună!
Eu zic să te duci cu el la un medic veterinar sau la o farmacie veterinară pentru că nu se ştie ce poate avea...Cei de-acolo îţi pot recomanda ceva sau să-l consulte. Şi cred că e gratis.
Apropo, am şi eu doi papagali, iar unul dintre ei se simţea rău, aşa că l-am dus la o farmacie veterinară. Deci, eu îţi recomand să te duci cât mai repede!

2 răspunsuri:
| mickidutza a răspuns:

Du-l la veterinar...nu costa mult sau chiar deloc, il vei ajuta mult asa. succes. funda?

| daxax a răspuns:

Dul la veterinar e cea mai buna solutie