| BiancaDianaaaa a întrebat:

Hei,TPU! Am observat astăzi la puiul meu de perus ca are unghiuta rupta aproape de tot. Nu vad urma de sange, dar cred ca a rupt-o in gratiile coliviei
Este necesar sa merg cu el la medicul veterinar? I se poate intampla ceva?
Multumesc pentru răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Unghia v-a crește la loc. Eventual să ai mare grijă să nu i se infecteze. Dacă i se umflă piciorușul, mai bine te duci la un veterinar.