| DariaPaula111 a întrebat:

Eu am racit si am tuse productiva.
Mama si tata sunt obositi si eu tusesc noaptea si ei nu pot dormi, cum sa ma abtin sa nu tusesc? Incerc sa ma abtin dar ma gadila in plamani (cred) si iau si sirop

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sirop iei pentru gat. Daca te gadila la plamani il iei degeaba. Posibil sa ai bronsita.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

In primul rand parintii tai trebuie sa stie ca nu te poti abtine din tusit prin vointa ca nu ii poti comanda corpului ce sa faca. Ia in continuare sirop si dupa cateva zile probabil o sa te simti mai bine.