| DianaL a întrebat:

Eu am suflu sistolic de grad 3, si vreau sa stiu daca pot sa alerg seara.Un doctor mi-a spus sa nu fac sport.Are ceva daca alerg? Fundita!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaviSMURD a răspuns:

Nu e indicat chiar de loc gandeste-te ca iti va creste ritmul cardiac brusc in timpul efortului fizic brusc si te predispui trahicardiei cea ce e foarte grav dar asta depinde dar daca zici ca e de grad 3 eu zic sa nu incerci.