| anonim_4396 a întrebat:

Eu am toti dinti schimbati mai putin maselele. adica nu mi-a cazut nici una acum, m-am dus la dentist si mi-a zis ca aceasta e maseau definitiva dar maseaua mea este una de lapte adica nu am schimbat nici o masea pana la varsta mea de 13 ani. Eu as vrea sa va intreb daca v-ati schimbat maselele si la ce varsta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aviii a răspuns:

Mie mi-au cazut cateva masele..pe la 11-12 ani, (acum am tot 12 aproape 13laughing ) si faza aia cu dentistul, am fost si eu si mi-a zis ca maseaua e definitiva, si nu poate sa o scoata( e vorba de maselele de pe ''margini'', si eu nu am schimbat niciuna dintre ele)..nu stiu, cand voi mai merge ii voi spune si daca zice ceva iti zic (daca e vreo regula sa ceva)winking

1 răspuns:
| aviii a răspuns:

Hey, am fost la dentist. Acelea sunt maselele de la 6 ani si sunt definitivewinking eu acum fac "tratament" la ea laughing sper ca te-am ajutat un picuț.