| user9q92 a întrebat:

Bună, am 14 ani și mi se misca o masea. Problema este ca nu știu dacă măseaua aia e definitiva sau de lapte. Pare a fi destul de mare și seamănă cu una definitiva dar efectiv nu știu dacă e de lapte sau nu Ultima data când am fost la dentist mi-a spus medicul ca mai am dinți care trebuie sa cada. Eu m-am gândit la paradontoza dar nu cred ca e posibil la vârsta mea? Cum îmi dau seama dacă e de lapte sau nu? Sa o las sa cada sau sa-mi fac programare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

La 14 ani ar trebui sa ai dantura definitiva.
Dar cel mai indicat este sa consulti un stomatolog (dentist).

| CristinaCrin a răspuns:

Cel mai bun sfat e mergi la un consult. Sanatate!