| Andreea11111999 a întrebat:

Buna TPU.Eu transpit si iarna, imi dau cu deodorantul Lady Speed Stick care este anti-perspirant, mi-am dat cu rexona si cu cele de la Avon, dat tot nu merge si vara transpir foarte rau. ce pot sa ma fac. dar funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Probabil ai o dereglare hormonala si ca sa stii nu e bine sa te dai cu deodorant in fiecare zi fiindca ai sa faci cancer la san.mai bine te duci la doctor la o consultatie succes
P.S.si eu transpir iarna da fac dus si imi trecehappy pa pa

| HyperionCo a răspuns:

Transpiratie in exces = Hiperhidroza. Daca aceste solutii clasice nu au functionat, ar trebui sa intrebi la farmacie daca au solutii, pudre sau sprayuri speciale preparate in farmacie, anti-perspirante (sunt mai eficiente decat cele comerciale, stiute de toata lumea). Daca nici asa nu rezolvi problema, ar trebui sa consulti un dermatolog/endorinolog, insa 90% ai sa rezolvi problema cu produse farmaceutice.

| Monica16 a răspuns:

Depinde de varsta ta. Oricum trebuie sa iti mentii igiena personala. Incearca sa faci dusuri de mai multe ori pe saptamana si cu siguranta vei vedea rezultate benefice. Nu renunta la anti-perspirante.te ajuta foarte mult chiar daca, uneori, nu iti dai seama.