| Alexakos a întrebat:

fac arte martiale ( MMA ) si as vrea sa fiu ok sa nu am burta, am 18 ani. Ce ar trebui sa mananc seara inainte de culcare ca sa nu pun burta sau sa ma ingras? dar in timpul zilei? (dimineata mananc 2 tosturi(sandwici) dupamata mananc mancare gatita (depinde friptura, ciorba, supa etc) si dupa aia nu mai mananc pana seara) fac antrenamente miercuri si vineri. si fac acasa exercitii pentru abdomen 8 minute pe zi, in fiecare zi in afara de zilele in care fac antrenament. (mda... si as vrea sa fac si abdomen) ma puteti ajuta va rog? multumesc. (si imi cer scuze daca am gresit categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai eu cred ca poti manca de dimineata ceva destul de satios si cu mai multe calorii decat ceilalti pentru ca faci sport,iar seara incearca sa mananci ceva integral,sau cereale cu lapte, niste fructe, ceva cat mai usor.

| DeleteAccount a răspuns:

Da`i cu abdomene multe :D cu atat te vei mai lati in solduri incearca mai multe feluri de exervitii:) uite aici exemple :) bafta http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pentru-abdomen.html