| adibl a întrebat:

Buna TPU fumez de mai putin de 2 saptamani si cam o tigara pe zi si nici aia poate si o data am ametit de la un pall mall este vreo problema grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Tu nu ai niciun prieten care fumeaza? Nu ti-au povestit niciodata cum ameteau ei la inceput? Asta se intampla aproape tuturor. In nici doua saptamani sa te bucuri ca nu ti-a venit sa versi cum mi-a venit mie o data de nu puteam sa ma ridic. Asa am descoperit ca mie nu-mi face bine Camel. Nu il suport. Fumez de 4 ani si daca as baga acuma un Camel tot mi s-ar face rau. Vezi sa nu fie si o reactie a ta pentru Pall Mall. Desi nu am auzit pe nimeni sa nu suporte Pall Mall.
In orice caz ideea e ca nu-i grav. Stai calm. O sa te obisnuiesti in timp. Dar trebuie sa fumezi mai mult. O prietena de-a mea s-a apucat si ea acum 3 ani daca tin eu bine minte si la inceput fuma o tigara pe zi. Uneori poate nici pe aia. Si luni de zile a luat-o ameteala de cate ori fuma. Pentru ca nu ai cum sa te obisnuiesti de la o tigara. La inceput trebuie sa fumezi constant si uneori in situatii limita, cum ar fi pe stomacul gol. Altfel o sa-ti fie mereu rau. Crede-ma!

| xFlorin a răspuns:

E normal sa ametesti pentru ca esti la inceput.Iti sugerez sa te lasi ca nu iti face bine.

| 2B a răspuns:

Nu nu cred! In orice caz nu este bine sa fumezi, poti sa capeti multe boli urate si nu cred ca ti-ai dori! Eu ti-as recomanda sa nu mai fumezi ca iti faci rau tie si celor din jur! Mult success in continuare!

| anamarya5780 a răspuns:

Nu e problema grava nu te speria! Ametesti pentru ca fumezi rar, adica nu esti obisnuit happy Dar chiar si asa, le poti lasa happy Succes!