| adibl a întrebat:

Oare cum arata plamani mei am fumat cam o luna si pe zi nu am depasit 2 tigari mai mult una pe zi uneori deloc si fumam tigari slabe kent mentol, jing ling, si o data o tigara pall mall negru de la care am ametit oare plamani mei sunt afectati dau funda!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tinand cont ca fumezi doar de o luna de zile pot spune ca plamanii tai inca sunt curati, ai ametit pentru ca organismul tau nu este obisnuit cu nicotina

| MDenisee a răspuns:

Tu nu fumezi atat de mult incat plamanii tai sa fie afectati, ametelile tale provin de la lipsa de experienta, deoarece fumezi cate putin nu cate un pachet pe zi, de aia mereu te ia ameteala happy mai bine lasa-te cat mai poti, bafta :*

| Roxanna112345 a răspuns:

Nu! Ai fumat doar o luna de zile.Ca sa fie intr-adevar afectati plamanii, trebuie sa fumezi o vreme mai indelungata gen 1-2 ani.Ai ametit pentru ca asa e normal nefiind obisnuit pentru ca esti la inceput :*

| Evilo a răspuns:

Fumeaza tigari normale, alea is vrajeli, este pur teoretica constrctia lor, nimeni nu spune ca fac mai mult sau mai putin rau. Dar alea mentolate contin aditivi mult mai nocivi ca nicotina. Acu' eu habar nu am cum arata plamanii tai dar eu zic ca e ok 1-2 pe zi. Normal acum nu te astepta sa fie exact la fel ca inainte, cu timpul orice se degradeaza de la o sursa continua. Acum ii vezi pe toti mosii aia la televizor care respira doar la aparate de nu stiu care si sunt sub nu stiu ce tratamente foarte stricte si te apuca asa un fior de genul ma oare asa o sa ajung si eu? Dar de altfel in viata mea personala nu am auzit de nici unul din aia decat la televizor. Nu neg ca exista. Dar cred ca e in functie si de persoana. Stiu mai multe persoane care fumeaza de zeci de ani si sunt inraiti, 1-2 pachete pe zi poate chiar mai mult, tusesc f mult dar in rest au o viata normala. Adica si bunicul meu a baut de a stins si trebuia sa moara de la diabet si chestii si uite ca a murit de la o tumoare pe creier care nu a avut legatura cu alcolismul lui. Depinde de persoana, si cred ca depinde si de gandire dupa ani de experienta cu psihologie. Gandeste ca totul e bine, probabil asa si este happy.