| felinas a întrebat:

ieri am facut o ecografie abdominala si doctorul de acolo mi-a zis ca am inceput de aderente pelviene \"anse intestinale usor lipite intre ele in etajul inferior abdominal si \"fina lama de lichid periovarian dreapta\"asta este rezultatul ecografiei. Medicul rezident de la chirurgie mi-a zis ca am colica renala.Crede-ti ca este corect dianosticul pus ca nu vreau sa avansez cu aceste aderente pentru a ajunge la complicatii. Va multumesc fetelor si astept un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| arrriadna a răspuns:

Mergi la un specialist cu experienta, nu te opri la un rezident!
Personal, diagnosticul tau "nu-mi suna", dar nu-s medic.