| Mami2000 a întrebat:

Bună, TPU! Ieri dimineață m-am trezit cu toată partea dreaptă a feței umflata din cauza unui abces dentar. Mi s-a făcut rău, am amețit foarte tare și vedeam foarte in ceață, dar eram conștientă de ceea ce se petrecea în jurul meu. Menționez că acum doi ani am pățit la fel tot din cauza inui abces. Am fost la stomatolog, mi-a făcut drenaj și mi-a dat să iau antibiotic. Aseară mi-a venit din nou rau, dar de data aceasta eram doar ușor amețită și ma puteam ține pe picioare. Am fost la urgențe, mi s-a luat tensiunea, mi s-a recoltat o proba de sânge pentru niște analize pe loc, m-a examinat doctorul de gardă și totul a ieșit bine. Mi-a făcut un antiinflamator intravenos și m-a lăsat să plec, spunându-mi că cel mai probabil sunt slăbită din cauza infecției. Acum obrazul s-a mai dezumflat, de durut nu mă doare, dar încă sunt ușor amețită. Despre ce credeți că este vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua! happy Eu zic ca ar fi bine sa mergi la medicul de familie ca sa-ti recomande niste analize mai amanuntite! Multa sanatate!

| Mami2000 explică (pentru emy):

Urmează să îmi fac toate analizele necesare.Mulțumesc mult! happy