| Loriana97 a întrebat:

Buna, TPU.Imi poate explica cineva de ce imi vine sa plang cand sunt la menstruatie (nu ca ma doare burta sau ca imi e rau ).In acest moment stau in pat si sunt okay, nu am niciun simptom menstrual, dar imi vine sa plang.De ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu patesc la fel, din nervi in plans. Sunt dereglari hormonale.

| Bondarel99 a răspuns:

De la hormoni. Iti da o depresie usoara asta pentru ca la ovulatie serotonina creste si la menstruatie scade. Si eu patesc la fel, sunt mai sensibila si un pic irascibila.

| zăGhost a răspuns:

Modificari hormonale

| ionelaavraam a răspuns:

Cred ca de nervi. Multe femei autentatia sa fie nervoase sau poate fi o carenta de vitamine in organism, asa ca, ai grija si mananca mancaruri cat mai nutritive, poate fi o reactie o organismului.
Sau, poate cand esti in perioada asta, poate ai stari emotionale profunde-melanconie, si mie mi se intampla...suntem mai sensibile. Dar cati ani ai? Totusi, zambeste, se numeste maturitate. E natural sa plangem, o fi asa pentru ca ai o personalitate mai diferita, mai sensibila sau artistica, idk...Incearca sa faci lucruri care iti fac placere, sau gandeste-te la asta.