| Laurosa a întrebat:

Cum pot sa-mi calculez ciclul menstrual? De fiecare data vine in cel mai nepotrivit moment și eu nu știu deoarece nu am niciun simptom. Am incercat aplicație dar nu funcționează deoarece nu am ciclul regulat și mereu îmi dă greșit. Oare cum mi-aș putea face propriul meu calendar? Cum l-aș putea organiza?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poți ghida după SPM (sindrom premenstrual), dar nu toate fetele și femeile au așa ceva, din fericire. Apare cam cu 2 săptămâni sau mai puțin înainte de menstruație și se referă la balonare, nervozitate, retenție de apă ce duce la creșterea în greutate, pofte de anumite alimente, dureri de cap, dureri musculare, sensibilitate (plâns mai des), miros mai dezvoltat, etc.

| Tsuki04 a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi sa te duci la gineco sa te ajute sa iti reglezi menstruatia pentru ca un ciclul neregulat poate ascunde problemute de sanatate si poate duce la aparitia acneei si asmd
Pupici si succe!

| Laurosa explică (pentru Tsuki04):

Am vorbit cu ginecologul și e perfect normal, a zis că fiecare fata/femeie are corpul diferit