| addapaupsiktau a întrebat:

Sa va zic o chestie. am 13 ani nu am menstruatie dar ma doare burtika taree de vreo 2 zile dar doar seara si uneori dimineata ce ma fac ce pot lua ca sa nu ma mai doara burta cum sa stau spuneti-mi... poate imi vine menstruatsia. oribil nu vreau

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Va trebui sa te obisnuiesti!---se poate ca durerile sa fie doar acum, la inceput caci nu la toate femeile menstra este anuntata sau insotita de durere! Ar trebui, de acum, sa incepi sa te documentezi temeinic asupra ciclului menstrual pentru ca nimic sa nu te poata lua prin surprindere! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Lucky9441 a răspuns:

Ibuprofen 200 si daca te doare mai tare ia 400. Si eu is pe stop acum si e ok cu ibuprofen:d. Daca iti vine e mai bine. happy sper ca te-am ajutat

| AudImagini a răspuns:

Depinde unde te doare. Daca te doare,, jos" in zona ovrelor, atunci da, poate iti va veni. Pe mine cand ma doare tare iau NOspa. Vorbeste cu mama ta despre asta si oriunde mergi roag-o sa iti de un absorbant sau doua.