| Elenat89 a întrebat:

Buna tpu.Imi poate spune și mie cineva un tratament pentru colon iritabil? Am luat Colilen, dar și-a făcut efectul doar o perioada.Un alt tratament?
Nu știu ce sa mai iau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Medicamentele nu se iau dupa ureche si dupa ce vedem in reclame.
Mergi la medicul gastroenterolog si el iti va da un tratament in functie de ce diagnostic vei avea.
Desigur ca si regimul este foarte important in afectiunea de colon iritabil, cum bine zicea Yuoia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic

| Yuoia a răspuns:

Fii atenta si la alimentatie. Si mergi la medic sa schimbe tratamentul.