| IoanaStefania a întrebat:

Imi puteti spune cum pot scapa de pistrui prin metode naturiste? Pistruii ii fac de la soare. happy Funda+vot! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustForU a răspuns:

Salut! Eu am o carte cu remedii natursite si chiar am folosit unul pentru pistrui(si eu am aceeasi problema). Poti incerca sa pui 5 rondele de castravete la macerat in 100 ml lapte dulce timp de 2 zile, apoi aplici pe fata si dupa 10 minute clatesti.Ai putea incereca si cu lapte de papadie(dar acesta se recolteaza toamna).

2 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Daca iti apar mai multi vara trebuie ca atunci cand te expui la soare sa folosesti o crema de protectie solara cu factor mare http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-sunscreen si de asemenea ochelari, palarii, ca sa iti expui cat mai putin posibil pielea.Din pacate nu prea ai cum sa scapi definitiv de pistrui, dar poti sa previi aparitia lor daca sunt cauzati de soare.

| maryfanMJ97 a răspuns:

Pistruii nu ii faci de la soare pentru ca si eu am pistrui si nu am stat in soare