| LaviniaLavinia a întrebat:

Buna tpu.Imi puteti spune o dieta echilibrata pentru 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana_9340 a răspuns:

Buna si eu am 12 ani.pai in primul rand nu multa ciocolata ca ti se umfla burta ca si mie si o sa arate urat.in al 2 rand mananca fructe multe sunt sanatoase.eu mananc mere...iar in al 3 rand nu manca prajeala nu e sanatoasa si poti sa ai probleme cu ficatul big grinsper ca te-am ajutat big grinbig grin

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârsta de 12 ani numai un consult de specialitate poate spune dacă ai nevoie de o dietă sau nu.
Practică un sport.
Pa, pa.

| Byonce99 a răspuns:

Buna.
Am si eu 12 ani si am avut 50 kg.Dar intr-o luna nu am mai mancat ciocolata, si am evitat painea si carnea pa!