| Em112 a întrebat:

In aproximativ o saptamana am banchetul si nu am reusit sa slabesc deloc! Rochia nu imi vine si mi-e frica ca o sa arat oribil! Am 15 ani, 161 de cm si 65 de kg! Imi puteti da niste sfaturi cum pot, cat de cat, sa slabesc pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

De ce nu ai luat o rochie pe mărimea ta?!

| Celcestietot a răspuns:

Aleargă în fiecare zi, fără pauze, cat de mult poți. Acesta este sfatul meu.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Este doar o săptămâna. Gândește rațional! Hai ca poate poți da jos 1-2-3 kg maxim, dar im rest? Nu vei putea. Ia-ți alta rochie și aia e. Fa-te frumoasa! Grasa, slaba, tot aia e pentru mine. Cunosc multe fete grăsuțe care sunt frumoase, deci nu-ți fie Rușine de corpul tau. Fii mândra de el. ‘)

| Cosmo636 a răspuns:

Mananca rar si mananca ceva usor de digerat, multi la 160+ kg au 60 de kg, dar nu la multi se observa, poti face exercitii de facut patratele ca sa scapi de burta destul de mult pana cand simti ca nu mai poti, dupa ce nu mai poti bea apa si cand te simti pregatita incepe iar maxim dupa 15 minute si dupa ce ai facut fugi, o sa simti caldura la burta asta inseamna ca reusesti
Sau sa iti iei o rochie pe marimea ta

| Andreeush a răspuns:

De ce nu îți iei o rochie pe mărimea ta?
Nu știu cât poți slăbi într-o săptămână.
Cel mai indicat ar fi să îți iei altă rochie.