| xAnnabella a întrebat:

Vreau sa slabesc neaparat! Spuneti-mi ce sa fac? straight face o sa vina vara si eu arat oribil... chiar am nevoie de un sfat happy si cu sportul. eu fac in fiecare seara 100 de abdomene. nu prea am timp sa merg sa alerg am de invatat ff mult vine banchetul deci ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Poti sa facisi 1000 de abdomene in fiecare seara si nu te ajuta cu nimic, iti dezvolti muschii abdominali da grasimea ramane laughing
Ai putea sari coarda jumatate de ora daca nu poti merge sa alergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mananci mai putine calorii. Nu e bine sa te infometezi deoarece chiar tu ai spus ca ai nevoie sa inveti iar daca nu mananci nu o sa ai deloc energie si pentru sport sau invatat. Incearca dimineata sa bei un ceai/suc de fructe, la pranz o salata si la cina friptura sau carne fiarta. Sa nu mai mananci deloc dupa ora 6, sa te culci devreme, sa eviti mancarurile prajite, bauturile acidulate si sa faci mult sport.
Sper ca te-am ajutat. happy