| tistis a întrebat:

In cat timp avanseaza apendicita de la descoperirea ei? Pun aceasta intrebare, deoarece am o durere in partea dreapta a abdomenului numai in momentul in care ma misc, dar nu este o durere care sa te rapuna, este doar un fel de durere de scurta durata, care ma tot deranjeaza de 2 zile. Crede-ti ca poate fi vorba de apendicita sau altceva? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu e neaparat apendicita, dar totusi mergi la medic ca sa fii sigur.

Incearca 2 experimente stai pe spate si ridica genunchiul drept spre piept si vezi daca te doare. daca da e posibil sa fie apendicita

2. Apasa cu degetele in zona apendicelui tare apoi ridica-le brusc daca simti durere iar este foarte posibil sa fie apendicita.

Daca nu te doare in cele 2 cazuri este posibil sa fie altceva.

DAR cel mai bine mergi la doctor.

| andru10best a răspuns:

Mergi la medic. Cu apendicita nu este de glumit si avanseaza repede. De obicei, cand se descopera te baga de urgenta in operatie.

| ralucutzica a răspuns:

Am avut aceeasi problema, am facut un mic efort si peste 1 zi 2, a inceput sa ma doara in dreapta abdomenului, am fost la medic si mi-a spus ca am facut un fel de intindere de muschii, aduca este de la muschii.Nu te inpancienta, vezi daca peste inca 2 3 zile de mai doare.Si daca da mergi la doctor.