| Creepygirl2002 a întrebat:

In curand o sa ma operez laparoscopic pe un chist la stomac
Intrebarea este:Cat credeti ca o sa ma tina in spital dupa operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna! Depinde,de la caz la caz. Asta hotaraste medicul inainte sau, mai bine zis, dupa operatie. La operatiile laparoscopice nu te tin mult sub observatie, de obicei. Iti trece efectul anesteziei si pleci in principiu. Te intorci la control, daca ti se cere asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pacientul se poate da jos din pat de îndată ce efectul anesteziei generale a trecut, fiind externat a doua zi sau cel mult după două zile. La maxim o săptămână de la intervenţia laparoscopică el îşi vede deja de treabă, ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat!