| EmiiLoveYou a întrebat:

In iulie voi pleca in tabara si insotitoarea ne'a trimis lista cu ce ne trebuie, insa eu nu stiu ce insemna urmatoarele: aviz epidemiologic, antiseptice si romplast?
Putin ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aviz epidemiologic este o adeverinta de la medic ca nu suferi de vreo boala infectioasa. Antiseptice sunt substantele folosite pentru bandajarea ranilor in scopul prevenirii infectiilor si romplast este banda de lipit cu care se prinde un bandaj (leucoplast). Numai bine!

2 răspunsuri:
| SmiiileXoXo a răspuns:

Du-te la medicul de familie si zi sa iti dea o adeverinta in care zice ca esti apta pentru ce e mai sus. zii ca alea iti trebuie sa o sa ti le dea.

| EmiiLoveYou explică (pentru SmiiileXoXo):

Am inteles cu avizul dar vreau sa stiu ce insemna mai exact antiseptice si romplast?