| 123098lolol a întrebat:

In perioada 8-14 iulie voi pleca in tabara la Oradea. As dori sa-mi faceti o lista cu ce trebuie sa iau la mine.happy Multumesc Anticipat. Funda! star

5 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Pai :

-imbracaminte
-telefon
-creme de plaja happy
-costumul de baiebig grin
-incaltaminte
-ochelari de soare tongue
-o geanta de plaja
-.nu mai am idei si eu am fost in tabara happy dar nu mi-am luat multe

| maduts a răspuns:

Haine bineinteles, periuta si pasta de dinti, un sapun, alege sapunul lichid, este mai igienik si nu`ti trebuie un suport pentru el care ocupa mult loc, 2 prosoape, o carte sau reviste, mp3 sau mp4, aparat foto daca ai, mancare, sacul de dormit daca dormiti in aer liber.
nu uita de crema antisolara, palarie si medicamente in caz ca ti se intampla ceva(te pishk tantarii sau alte insecte)
succes si calatorie placuta:*

| anda_1885 a răspuns:

Lenjerie intima si haine subtiri, dar si cateva mai groase ( vremea e imprevizibila), Periuta si pasta de dinti, pieptan, deodorant, sapun si tot ce mai folosesti tu zilnic 9 nu uita de prosop si pijamale).
Medicamente ( cine stie; poti manca ceva ce nu iti prieste sau te prinde un curent): Triferment, furazolidon, ceva pentru dureri de cap si racela si aspirina ( incaz ca trageti vreo betie happy ).
Nu uita sa iei si niste bani ( mai cumperi ceva de baut, poate nu iti place ce ti se da la masa, mai ei si tu ceva sa iti aminteasca de aceasta tabara, etc.)

| Lili_9060 a răspuns:

Cand vei merge in tabara, eu zic sa-ti iei:
-Haine
-Telefon
-Niste reviste
-Un joc
-Bani
-Mancare
Iti urez mult succes in tabara! Sa te distrezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand lucrurile pentru igiena personala ( sapun, gel de dus, pasta de dinti, periuta, perie de par sau pieptane, prosop, deodorant etc.). Ceva de imbracat depinde cum este vremea: rochite, tricouri, pantaloni scurti, pantaloni lunigi, fustite, maieuri, un hanorac ( sau mai multe) de incaltat sa nu lipseasca adidasi, ceva sandalute, ia-ti si ceva de machiat ( un luci, rimel etc. nu prea multe), o geanta pentru a o avea tot timpul cu tine sa iti pui telefonul, bani, aparatul, servetele etc., sa nu uiti accesorile: bratari, lanturi, ochelari, sapca sau palarie etc.

Telefonul, aparatul foto, bateriile si incarcatoarele e de la sine inteles ca trebuie sa le iei.