| SpectralSong a întrebat:

Buna TPU:* in legatura cu intrebarea de ieri ca ma doare sanul stang. Astazi dimineata cand m-am trezit nu ma mai durut dar parca cand apas acolo unde este, sfarcul si mameleonul ma doare si simt ceva teapan. M-am speriat:-ss. Funda. (repet am doar 14 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Este posibil sa fie de la pubertate, te dezvolti, esti inca in perioada in care mai cresti, pana la 18 ani vei mai simti asta. La varsta ta nu se pune problema inca de un chist, ganglion sau altceva.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sanii sunt cea mai sensibila zona la femeie, si mai mult decat atat in perioada de crestere si in perioadele de dinainte de menstruatie, cand hormonii ii afecteaza la maxim. Esti sigura ca nu trebuie sa vina stopul acum? Cel mai tare dor cu vreo 4-5 zile inainte, pana la 1-2 zile inainte de stop, dupa care durerea mai scade. O alta cauza poate fi frigul, daca iti "ingheata" un san, te doare foarte tare. Si la fel, poate sa te doara de la o lovitura, dar in cazul asta s-ar fi vazut si in exterior.

| h3r a răspuns:

De ce nu vorbești cu mama ta?!
Te va duce la un medic, așa vei putea sta liniștită! Ea știe mult mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| jointandsmyle a răspuns:

Mergi la un control medical si totul va fi bine.