| SpectralSong a întrebat:

Buna TPU:* este pentru fete intrebarea. Acum o ora a inceput sa ma doara/ sa simt ca pulseaza (luati-o cum vreti voi) sanul stang, mameleonul este mai mare decat dreptul(nu de acum, de mult imi e asa), si cand apas si cand nu apas ma doare nu tare...dar simt. M-am ingrijorat tare, am doar 14 ani, este ceva grav? sau este de la ciclu? ca ar trebuie sa imi vina pe 7-8 maxim 9. este posibil? va rog raspundeti repede,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Menstruație, da.
Însă nu uita că tu ești în creștere, dezvoltare! Și acesta este un semn.
Nu este nimic grav, nu te gândi la rău!

| ancaval a răspuns:

Mai bine du-te la medicu de familie.

| Corynna13 a răspuns:

Este posibil sa fie de la menstruatie. In general, in perioada asta, sanii se mai umfla putin sau te dor. Se mai intampla chiar sa simti ca pulseaza happy Nu te alarma. In cazul in care devine foarte simtitor si dureros, ar fi timpul sa dai o fuga pe la medic.

| Anca1618 a răspuns:

Se poate sa fie de la ciclu :* si eu pateam des, dar cu dreptul, iti va trece in aprox 10 min. Iti cam taie respiratia? big grin

Funda? :*

| ZaraZiggy a răspuns:

Buna! Stiu ca acum suntem in 2015 si tu ai pus intrebarea pe 2013 dar nu conteza... Eu am 9 ani si 11 luni si pe mine ma doare sanul stang si este mai mare (umflat) decat dreptul... Este ceva normal (sigur!) Eu inca nu am ciclu! Nu te pot ajuta cu asta big grin. Bye! Sper ca te-am ajutat.

FUNDITA? big grin