| anaishere a întrebat:

Buna, TPU! In ultimele 2 saptamani a inceput sa-mi cada parul foarte mult. La scoala am foarte mult par pe spate, acasa cand il prind si dau cu mana prin el, iau un pumn de par. Ma deranjeaza mult, pentru ca las par peste tot. Am doar 14 ani, din ce cauza poate fi? Si se poate opri caderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate necesita o revigorare sau un tuns.
Sau poate este o dereglare hormonala.
Toate astea le poti afla de la medicul de familie, in urma unei investigatii medicale.

1 răspuns:
| qrenz a răspuns:

Imbatranesti laughing