| AlexSmile a întrebat:

In viitorul apropiat ma voi duce la un cabinet dermatologic sa-mi scoapa punctele negre de pe barbie si nas.Intrebarea mea este, cum le va scoate? Va lasa urme ceva? Ca or fi ele inestetice da. nu vreau sa-mi lase semne sau ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LissaHateaway98 a răspuns:

Eu am fost la un cabinet si are niste ustensile speciale, dar sunt si cabinete unde se scot cu manusi. Vreau sa-ti spun ca-ti lasa niste urme de zici ca a fost primul razboi mondial pe fata ta. Mai bine le lasi asa ca poate scapi de ele fara dermatolog. Deci lasa niste cicatric groaznice de-mi venea sa-mi pun punga-n cap timp de 2 saptamani. Si nu mi s-a intamplat numai mie. Li s-a mai intamplat si colegelor mele exact la fel. Uite un sfat. La magazinele Sephora este o ustensila de scos punctele negre. Este foarte buna si ti le scoti tu acasa si nu lasa urma. Parca am dat 30 de lei pe ea si o folosesc de 2 ani. Doar o mai pun in spirt din cand in cand. Si nu lasa urma deloc. Funda, te rog?

2 răspunsuri:
| AlexSmile explică:

Merci mult.Dar mai am o intrebare, cum se numeste ustensila?

| LissaHateaway98 a răspuns (pentru AlexSmile):

Stai sa caut, c-am uitat.laughing