| BogdanPapuc a întrebat:

Buna TPU inca o data apelez la voi avand o problema care nu imi da pace, eu vreau sa slabesc si as vrea sa incerc pastilele super slim si as dori sa stiu daca sunt eficiente mentionez ca am facut exercitii am alergat etc. si am tinut diete fara rezultat si inca ceva am varsta de 15 ani ar fi vreo problema daca iau pastile de slabit de acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Pastilele sunt foarte bune pentru slabit. O sa te ajute, mai ales pentru ca ele te si deshidrateaza puternic, nu ar fi asta grav, in afara de crampe sau rupturi musculare nu poti face de la deshidratare. Avand in vedere ca ai 15 ani, nu cred ca iti pasa foarte mult ca o sa bagi toate cacaturile in ficatul tau, ca na, pastilele alea nu-s facute din musetel. Dar, da draguta, baga pastile sa te faci supla si frumoasa, lasa grija ca poti da in hepatita si alte deficiente ale organismului din cauza unor pastile facute pe vapoare.

| xuncertainty a răspuns:

Mama mea foloseste astfel de pastile, insa nu vad nici un rezultat. Ea isi cumpara pastile slim de ceva vreme, dar chiar nu au nici un efect asupra corpului ei. eu zic ca sportul este baza! eu fac un sport de performanta, karate, si ma mentin in forma. deci daca vrei intr-adevar sa slabesti, fa sport! alege unul care sa iti placa cate de cat, ca sa te tii toata viata de el! ca daca stai intinsa pe canapea, mancand salate si apoi pastile de slabit, niciodata nu vei slabi! te asigur! acum faci cum vrei...