| Iulyka90 a întrebat:

L-carnitina (plicuri instant) se ia inainte sau dupa masa? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de efortul fizic.

| lTudyl a răspuns:

Se ia inainte de a depunde efort! De exemplu inainte de a merge la sala/alergat.
Carnitina te ajuta sa transpiri mai mult, sa elimit apa si toxinele din corp.Asta te ajuta pe urma sa slabesti(probabil asta vrei tu)!

| JohnnyBi a răspuns (pentru lTudyl):

Deci carnitina te ajuta sa transpiri? asta e nou. asta ai invatat la anatomie?

| Iulyka90 explică (pentru lTudyl):

Multumesc, insa e mai eficienta daca o iei pe stomacul gol sau dupa ce mananci?