| BlackRaven45 a întrebat:

La ce vârstă poţi face operaţie cu laser la ochi pentru micşorarea diotriilor?

Dau fundă! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MadaMadalici a răspuns:

De la 23 de ani este indicat...

| ElenaMaria1979 a răspuns:

La aceasta intrebare doar un medic oftalmolog ce se ocupa cu operatii de acest fel iti poate raspunde. Trebuie sa-ti faca o consultatie completa si dupa aceea poate sa-ti spuna cand te poti opera. Conteaza ce varsta ai acum, ce fel de problema ai, daca si parintii tai au aceeasi problema ca tine si mai sunt multe alte lucruri ce trebuie sa le clarifici cu medicul.Bafta multa si sanatate!

| Papi171 a răspuns:

De la 18 ani se considera incetarea din dezvoltare a corpului. deci la 18 ani iti poti face operatie. big grin

| EliozzaYT a răspuns:

Am mai avut eu un caz în care prietena mea a vrut sa-si facă însă avea 17 ani, dar doctorul ia permis și i-a spus ca e pregatita...nu știu depinde și de organismul tău. Depinde cât de dezvoltata ești happy