| Pyanissta_Alexandra_1996 a întrebat:

Care este pretul pentru o operatie cu laser la ochi care opreste miopia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Theodora292001 a răspuns:

Depinde de ce dioptrii ai. Cunosc o fetita care are miopie si avea dioptrii destul de mari adica lentilele pe care le purta erau destul de groase. Ea a facut operatie, a platit 2000 € (euro) si peste 2 saptamani a inceput sa poarte din nou ochelarii aceia si am intrebat-o de ce ii mai poarta si a zis ca nu a reusit operatia si ca trebuie sa-i poarte pana la 18 ani, cand va mai face inca o operatie. Pretul e in functie de dioptrii si cat de afectat e ochiul. Poate sa fie si mai ieftin, 500-1000 € ( nici asa nu e prea ieftin, dar acestea sunt preturile).

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Costă aproximativ 2.000 de euro, adică 1.000 euro un ochi. Dacă găseşti mult mai ieftin înseamnă că operaţia o să fie un eşec peste un timp. Aşa funcţionează la ei, dacă vrei ceva bun plăteşti bani grei.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 1500-2000 de euro.

| cristimihailov a răspuns:

Pt un ochi eu stiu de 2000 ron La spitalul turcesc de ochi, cu tot cu anestezist, etc.