| FeliciaNicolete a întrebat:

Buna TPU
la varsya de 11 ani am 50 de kg si 1, 64 inaltime sunt grasa o colega dela mine din clasa este pitica a spus ca ea are 35 de kg si ca sunt grasa
Deci sunt grasa
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Colega ta este o idioata! Uite aici un calculator de greutate: http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html
Ai cu cateva zeci de grame mai mult de cat trebuie.

| ShNySnYGer a răspuns:

Esti umpuc plinuta
Eu sunt baiat si am 1.72 si 57 kg
ar trebui sa ai 45 kg
Dar nu-i de speriat!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti grasă!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 7 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU eşti grasă!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a spus.Nu te lua dupa fraieri, daca cineva iti spune ca esti urata asta nu inseamna ca esti.Esti foarte bine.Acum pe la varsta asta incepe concurenta intre fete si nu trebuie sa iei in seama, nu trebuie sa ajungi schelet ambulant ca nu au ele treaba in momentul ala si te fac pe tine grasa.Ea poate e mai scunda si de aia are si mai putine kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
54 de kilograme e greutatea ideala.
Verisoara mea de 7 ani are 48 de kilograme.
Si pare destul de grasa, dar stai linistita, esti numai bine.
Incearca sa te mentii asa.
Te pup!

| AnDreeYuTzzA2013 a răspuns:

Tu ai greutatea potrivita.Nu te mai lua dupa toate fraierele si in plus stai linistita, la varsta ta corpul se dezvolta.Colega ta poate e slaba acum, dar nu se stie cum va arata peste cativa ani!winking