| Duniajunk a întrebat:

M-am apucat de slabit; beau ceai verde(3 cani pe zi), tin o dieta bazata pe fructe, legume, iaurturi, piept de pui si fac sport 5 zile pe saptamana+mers pe jos in fiecare zi 30-60 de min.

Am cateva intrebari: A incercat cineva sa slabeasca cu ceai verde? Ce ati consumat pe langa? Cat ati slabit? Si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

E ceai verde normal, sau din acela chinezesc?
Cel chinezesc e mult mai concentrat din cate stiu (nu l-am incercat inca dar am o cutie prin casa)
Daca e chinezesc, ajunge o cana pe zi, si pentru o a doua cana incearca ceai de ghimbir (proaspat, o bucata cam cat o cireasa mai mare pentru o cana. Il poti indulci cu foarte putina miere, sirop de artar sau sirop de agave).
Nu uita ca si apa (plata) e foarte importanta intr-un regim de slabit.

| HerculePoirot a răspuns:

Cauta pe google:"intermittent fasting method".Nu mai tine regimuri cu ceaiuri si cu toate porcariile pe care ti le pun in brate toti nutritionistii.
Prin metoda asta eu am slabit 15 kg intr-o luna.
Spor la slabit happy