| Bianca777 a întrebat:

Ma doare de 3 zile in partea dreapta a abdomenului, jos. Ma doare doar când umblu. Ma gândeam prima dată la vreo apendicita, dar nu am alte simptome. Oare ar putea fi ceva întindere?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Si eu cred ca este vorba de apendicita, dar singura solutie ca sa aflii exact ce ai este sa mergi la doctor.

| Girly97 a răspuns:

Trebuie sa stii ca apendicita este o urgenta medicala, eu te sfatuiesc sa te duci cat mai repede la medic.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Https://www.clickpentrufemei.ro/......cunosti.Ai aici niste simptome, vezi daca te recunosti in ele. Ceea ce stiu este ca daca intarzii prea mult si se sparge devine periculos, poate duce la complicatii grave, mai bine te duci sa te controleze.Au fost cazuri si cand doctorul nu a reusit sa-si dea seama ca este vorba despre o apendicita, deci nu te lua prea mult dupa sfaturi, un control te scapa de griji macar.Personal nu am avut apendicita, insa dureri ca cele descrise de tine destule, mai ales cand facea sport mai intens.Dar eu poate am avut noroc(nu am fost de fiecare data la un control cand aveam acele dureri).

| Bolbocean_Sergiu_1998 a răspuns:

Cred ca ai glumerolonefrita,simptomele sunt dureri acute in partea dreapta a abdomenului, greturi, culoarea urinei e ruginie, urinarea in cantitati mai mici decat anterior, febra scazuta in jur de 37.Adreseazate la nefrolog, el iti prescrie tratamentul, trebuie sa dai analize de sange si urina, ecografie renala.Pentru reducerea durerilor administreaza uroston, spazmotek.